KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9199452
nr 919 9452
Ulf Johansson
(1912-1978), Sverige
Akvarell, Ulf Johansson (1912-1978), Landskap, signerad. 1939, motivet: 45x59
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
måndag 20 oktober 2014
kl 19:08:00
Ulf Johansson
Läs mer om Ulf Johansson